Parochie Peerke Donders, Tilburg
Parochie Peerke Donders uit Tilburg op Instagram Parochie Peerke Donders uit Tilburg op Facebppl

Gespreksgroep

Ledigheid is des duivels oorkussen? - gespreksgroep op maandag 24 augustus in de Lucaskerk
Als we op maandag 24 augustus weer bij elkaar komen om mystieke teksten te bespreken, zit voor de meeste mensen de vakantie er weer op. Vakantie. Afgeleid van vacare. Leeg worden van jezelf. Ik vind dat lastig. De meeste mensen vinden dat lastig. 
We willen er toe doen. Iets betekenen voor de ander. Ons leven actief zin geven. 'Leegheid is des duivels oorkussen', kreeg velen toch ooit mee? En dan zeggen Jan van Deenen en Petra den Dulk in het boekje 'de mysticus in jezelf' dat 'de voornaamste voorwaarden die de mens bereid maken om het Geheim van het leven te ontvangen volgens alle tradities zijn: stilte, aandacht, ademen, aandacht voor het lichaam, bereidheid en luisteren, onthechting, hier en nu leven, tevreden zijn met het geringe, orde en reflectie.'
Er hoeft niet zo veel gedaan te worden. De meeste ochtenden mediteer ik een half uurtje voor ik van Dongen naar Tilburg fiets. Mystici zeggen: zo lang je dat doet om er iets mee te bereiken heb je nog niet de essentie ervan ontdekt. Laten we daar eens over hebben op 24 augustus om 14.00 uur in de huiskamer van de Lucaskerk. Als je nog niet eerder deze groep hebt meegemaakt, krijg je ter plekke de teksten aangereikt.