Parochie Peerke Donders, Tilburg
Parochie Peerke Donders, Tilburg Parochie Peerke Donders, Tilburg Parochie Peerke Donders, Tilburg Parochie Peerke Donders, Tilburg Parochie Peerke Donders, Tilburg Parochie Peerke Donders, Tilburg Parochie Peerke Donders, Tilburg
Parochie Peerke Donders uit Tilburg op Twitter Parochie Peerke Donders uit Tilburg op Facebppl

Nieuwsbrief weekend 7 & 8 augustus 2020

Nieuwsbrief weekend 7 & 8 augustus 2020

Nieuwsbrief 7 en 8 augustus 2020

In deze aflevering:
- Wij danken God;
- Sop en zeep;
- Seniorenpastoraat;
- Maria Tenhemelopneming;
- Waar zit jouw zacht?
- Over het water lopen;
- Vieringen in de komende weken;
- Overleden parochianen;
- Algemene gegevens.


Wij danken God.

Zo spreekt de Heer: 

troostend
aansporend
bemoedigend

vol geestkracht
met mildheid
van liefde.

Wij danken God.

Paulien


Sop en Zeep

  Iedere maand roepen wij u op om sop- en zeepartikelen mee te brengen naar de kerk. De sop- en zeepplank is een klein armoedeprojectje van een aantal parochies. Mensen die leven van een inkomen onder de armoedegrens kunnen wekelijks voor een minimale vergoeding enkele producten voor de badkamer, schoonmaakkast of wasmachine verkrijgen. 
Omdat we door de corona-crisis meerdere maanden niet hebben kunnen samenkomen in onze kerken, is ook de inzameling van sop- en zeepartikelen wat achter gebleven. Nu we weer wel naar de kerk kunnen en ook de parochiecentra op de gebruikelijke dagen open zijn, bent u van harte uitgenodigd om wat u kunt missen, te brengen. (Wel graag gesloten verpakkingen). 


Seniorenpastoraat.
Op vrijdag 14 augustus om 14.15 uur is er in de tuin van het parochiecentrum aan de Hoefstraat een bijeenkomst van het seniorenpastoraat. 
De volgende dag, 15 augustus, vieren wij het feest van Maria Tenhemelopneming. Een feest waar wij in onze prachtige tuin aandacht aan zullen besteden. 
Want in de tuin staat een mooi Mariabeeld. Maria, moeder van Jezus, een vrouw die in haar leven ook crisis heeft meegemaakt. 
Het is nog vakantie en waarschijnlijk hebben we net een hittegolf achter de rug,  dus wat verkoeling kan geen kwaad. We hopen op mooi weer. 
Kom gezellig binnenwandelen. U bent van harte welkom, de koffie/thee staat op tijd klaar. 

In de afgelopen maand hebben wij een middag met verhalen gehad. Inspirerende verhalen met een boodschap en een kwinkslag hier en daar. En wat hadden we een mooie dag uitgezocht. Prachtig weer en een enthousiast gezelschap. Laten we dat weer proberen. Met elkaar gaan we verder met inachtnemning van de maatregelen zoals nodig. 

Graag tot ziens op vrijdag 14 augustus aanstaande om 14.15 uur! 
 

Maria Tenhemelopneming.
Zaterdag 15 augustus wordt het feest van Maria Tenhemelopneming gevierd. Op die dag is er een openluchtmis bij de Hasseltse Kapel om 10.00 uur 's ochtends. 
Voorganger is pastoor Frank Lemmens.


Waar zit jouw zacht?
Puck, twee en een half jaar oud, zit op de schoot bij papa Joost. "Papa, waar zit jouw hart?" "Hier, schatje", antwoord Joost, terwijl hij de plek aanwijst waar zijn hart zit. "En waar zit jouw zacht?", vraagt Puck, alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Joost is verrast door de vraag, maar lang hoeft hij niet na te denken: "Die zit op mijn schoot"!

  

 

 


Over water lopen.
Niet ver van Pasiano woonde, aan de oever van de Livenza, een stokoude kluizenaar in een wijnvat. Zijn leven lang had de kluizenaar streng gevast en gebeden. Hij geselde zichzelf en ontzegde zich ieder aards genoegen. Dit alles volbracht hij in de hoop éénmaal voor zijn dood een wonder te mogen verrichten en zoals Christus over het water te lopen. Dit was zijn enige doel. Hiertoe oefende hij elke dag. Er hingen voor zijn woning dan ook altijd wel een paar habijten te drogen. 
Op een dag vond men zijn waslijn echter leeg. De bejaarde zat voor zijn fust op de grond en deed zich te goed aan lamsgebraad en een fles lambrusco. "Het is volbracht!" vertelde hij. "Vannacht is de Heiland aan mij verschenen. Hij stond daar aan de overkant en wenkte me. Hij wilde weleens zien waaraan  ik mijn hele leven heb gewijd. Ik was nerveus omdat het er nu opaan kwam. Toen stapte ik, heel voorzichtig, op het water en het lukte! Ik bleef droog. Het was een waar mirakel. Ik kon het nauwelijks geloven, voetje voor voetje bereikte ik het midden van de rivier. Van plezier klapte het! Daarna durfde ik beter en in een paar grote stappen was ik bij Hem op de andere oever. Ik viel Hem in de armen. 'Hiervoor heb ik nu mijn hele leven gegeven,' snikte ik, 'van alle aarde geneugten heb ik afstand gedaan om op een dag over het water naar de overkant te kunnen lopen.'
Christus' gezicht vertrok van medelijden. 'Ach", sprak de Heiland,'wat zonde van je tijd, een paar honderd meter verder vaart een pontje'". 
(Gevonden in Arthur Japin, Een schitterend gebrek)

Vieringen in de komende weken.

Datum/Locatie Goirkese kerk Montfortkerk MFA 't Kruispunt Petrus Donderskerk Lucaskerk
Zaterdag 15 augustus         19.00 uur
Woord- en Comm. viering.
Paulien v. Bohemen
Sjack Willemen
Zondag 16 augustus 09.30 uur
Eucharistie-viering
Frank Lemmens
09.30 uur
Eucharistie-viering
Peter Denneman
09.30 uur
Woord en
Comm. viering
Paulien v. Bohemen
Sjack Willemen
11.00 uur
Eucharistie-viering
Frank Lemmens
11.00 uur
Woord en Comm-viering
Paulien v. Bohemen
Sjack Willemen
Zaterdag 22 augustus         19.00 uur
Eucharistieviering
Marijn vd Laar
Zondag 23 augustus 09.30 uur
Eucharistie-viering
Frank Lemmens
09.30 uur 
Woord en
Comm. viering
Paulien v. Bohemen
09.30 uur
Eucharistie-viering
Marijn vd Laar
11.00 uur
Eucharistie-viering
Frank Lemmens
11.00 uur
Eucharistieviering
Marijn vd Laar
Zaterdag 29 augustus          19.00 uur
Eucharistieviering
Tarsis Siswanto
Zondag 30 augustus 09.30 uur
Eucharistie-viering
09.30 uur
Woord en
Comm. viering
Anja Verbraak
09.30 uur
Eucharistie-viering
Frank Lemmens
11.00 uur
Woord en
Comm-viering
Gerard Stevelink
Jos Langenhoff
11.00 uur
Eucharistieviering
Frank Lemmens


* Iedere maandag, dinsdag en vrijdag is er om 08.15 uur een viering in de kapel van Parochiecentrum Hoefstraat 201

* Iedere vrijdag is er om 09.30 uur een Eucharistieviering in de Goirkese kerk.

 

Overleden parochianen

 

 

 

 

 

 


Algemene gegevens:

Website:                           www.parochiepeerkedonders.nl
E-mail:                              info@parochiepeerkedonders.nl
Bereikbaar:                      013-207 0127 (van 09.30 uur tot 12.30 uur op werkdagen)
                                           voor noodgevallen (08.00 uur tot 20.00 uur): 06 51 99 01 05
Financiëel                        Rabobank, rekeningnummer NL 28 RABO 0304 9188 57

 


                      De volgende nieuwsbrief verschijnt in het weekend van 22 en                                23 augustus. Kopij voor deze editie kan ingeleverd                                                 worden tot dinsdag 18 augustus 18.00 uur.